środa, 10 sierpnia 2016

Wyznacznik władzy - środkowy palec


Jak miło patrzeć na pochmurne niebo i padający deszcz. To trochę egoistyczne stwierdzenie wiedząc co się dzieje na południu Polski. Jednak troszkę mniej słońca i troszkę deszczu na Mazowszu też jest potrzebne.

Światowe Dni Młodzieży już za nami. Nie byłem, ale słuchałem i czytałem na temat przebiegu pielgrzymki sporo informacji. Zwykli ludzie nie zawiedli. Przybyli, słuchali, modlili się i odjechali. Miło było zobaczyć papieża Franciszka w golfie. Pewnie trochę ciasno miał, ale szczupły z niego papież. Jestem pewien, że wypowiadane przez papieża słowa pobudzą wielu księży w naszym kraju, a biskupi zaczną jeździć golfami. Pogrzeby wraz z chrztami będą za darmo, pojawią się związki partnerskie przed ołtarzami. Przecież siła papieża jest ogromna i godna naśladowania. A Polacy to naród wyjątkowo kierujący się zasadami zawartymi w religii chrześcijańskiej.

W sejmie wakacje. Posłowie trochę odetchną po tej ciężkiej nocnej robocie. Podziwiam ich, że tak bardzo potrafią się poświęcić dla dobra ludu. Ja chyba bym nie potrafił zarywać tak często nocek, a to dopiero kilkanaście miesięcy. Jestem naprawdę wstrząśnięty poselskim poziomem, gdy widzę jak poseł w tym najważniejszym miejscu w Polsce, po sanktuarium w Licheniu i szkole toruńskiej, pokazuje posłowi środkowy palec. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że wybrańcy narodu potrafią aż tak wiele i tak chętnie pokazują swoją prawdziwą twarz.

Sejm kojarzył mi się z miejscem do którego mogą trafić osoby "wyjątkowe", ale nie aż tak wyjątkowe. Przecież nie trzeba kończyć wielu szkół żeby mieć klasę, kulturę i być mądrym. Nasz sejm to skupisko osób wybranych w demokratycznych wyborach przez naród, osób wykształconych, doświadczonych z pewnością życiowo, potrafiących prowadzić dyskusję na wysokim poziomie kultury osobistej, osoby które sprzeczają się podczas tworzenia obowiązującego prawa i tworzą to prawo z poszanowaniem wielu odmiennych spostrzeżeń i uwag - to taki żart. W moim odczuciu, to co teraz mamy w naszym parlamencie, to cyrk.  Nie ma to nic wspólnego z dbałością o sprawy Polski, bezpieczeństwo Polaków, wyrównywanie szans rozwoju mieszkańców czy wspieranie przedsiębiorczości.  

Ostatnio wielu mieszkańców Płocka oburzyło zachowanie osób przyjeżdzających na rożne koncerty, ponieważ zostawili po sobie ogromny bajzel. Tony śmieci zalegały teren płockiej plaży i Wzgórza Tumskiego. Koncerty fajne i dobrze, że są. Jest okres wakacji, świeci słońce więc to dobry czas na koncerty. Co innego zachowanie ludzi w trakcie i po imprezach. Pewnie słuszne uwagi mają mieszkańcy co do brudu, ale jak tak się młodzież napatrzy na zachowanie VIP-ów z sali sejmowej to czego od nich oczekiwać? Teraz każdy może każdemu pokazywać środkowy palec, skoro sejmowa mądrość i kultura narodu polskiego tak pokazuje. Coraz mniejsze szanse na ten nasz wielki skok ewolucyjny, no bo niby skąd czerpać wzorce?

Twardy na miękko :)

  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza